Nesāpīga diagnostika pie ārsta proktologa
20 minūšu laikā uzzini, kas tev traucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, vai tie tiešām ir hemoroīdi
Vizītes laikā — izmeklējums, ārsta slēdziens un ārstēšanas plāns
Saruna ar ārstu
Ārsts uzklausa pacienta sūdzības un uzklausa, kas ir darīts līdz šim.
Izmeklējums
Pats izmeklējums notiek līdz 2 minūtēm, pacientam guļot uz sāna.
Precīza diagnoze
Pēc izmeklējuma iespējams precīzi noteikt diagnozi.
Ārsts dod ieteikumus
Tieši Jūsu veselības uzlabošanai, jo ne vienmēr ir nepieciešamas tālākas manipulācijas.
Ārstēšanas plāns
Tiek veidots ārstēšanas plāns ar precīzām izmaksām.
Slēdziens drukātā veidā
Jūs saņemat slēdzienu uz rokām un varat to apspriets ar savu ģimeni vai ģimenes ārstu, ja nepieciešams.
Par klīniku skaitļos
3500+
pirmreizējie pacienti katru gadu
750+
hemoroīdu lāzeroperāciju katru gadu
9
gadu pieredze lāzerproktoloģijā
Veselības apdrošināšanas
Pie mums darbojās tiešais sadarbības līgums ar veselības apdrošināšanas kompānijām: ERGO, IF, BTA, BALTA un COMPENSA

Citu apdrošināšanas kompāniju klientiem piedāvājam pilnu dokumentu paketi ārstniecības izdevumu atmaksai.
Biežāk uzdotie jautājumi
Kas ir hemoroīdi?
Patiesībā hemoroīdi ir visiem, ir veikts pētījums, ka pusei Eirpas Savienības iedzīvotāju tie ir palielināti un traucē ikdienā.

Pastāv dažādas definīcijas, bet mūsdienīgā traktējumā tas ir palielināts asinsvadu pinums ap taisno zarnu. Šāds pinums ir visiem cilvēkiem, to veido galvenokārt no maza izmēra vēnas un arī nelielas artērijas. Tam ir noteikta funkcija — blīves funkcija. Ja taisnās zarnas slēdzējmuskuli var nosacīti salīdzināt ar ūdens krānu, tad asinsvadu pinums ir kā blīve, kas nodrošina, ka ūdens nepil no aizgrieztā krāna.
Kā veidojas hemoroīdi?
Izplatītākie faktori, kas veicina hemoroīdu (vēnu mezglu) saasināšanos — lgstoša sēdēšana, smagumu celšana fiziskā darbā vai sporta zālē, aizcietējumi, mazkustīgs dzīvesveids, asi ēdieni, pārēšanās, alkohols, grūtniecība un dzemdības, iedzimtība. Bieži cilvēkiem, kam ir problēmas ar kāju vēnām, ir problēmas arī ar hemoroīdiem, jo hemoroīdi ir tie paši vēnu mezgi, kas uz kājām, tikai atrodas specifiskā vietā.
Kas ir proktologs?
Katrai cilvēka ķermeņa daļai ir savs ārsts: acīm — acu ārsts, ausīm — ausu ārsts lors, bet ar slimību ārstēšanu resnās un taisnās zarnas apvidū nodarboja — proktologs. Nosaukums nāk no latīņu valodas prokto — taisnā zarna.
Kā zināt, ka man nepieciešam vizīte pie proktologa?
Ja izjūtat diskomfortu taisnās zarnas vai anālās atveras rajonā.

Ja pēc tualetes apmeklējuma ir asiņošana, sāpes vai nieze — tas ir signāls, ka steidzami ir jāpiesaka vizīte pie proktologa.

Arī dažādu veidojumu parādīšanos anālās atveras zonā būtu jāpārbauda un jāizmeklē pie ārsta proktologa.

Pieteikt laicīgu izmeklējumu ir nepieciešams, lai saprastu kas ir jāārstē, jo cilvēks pats nevar noteikt sev diagnozi.

Bieši ir sastopami gadījumi, ka šie paši simptomi norāda uz nopietnāku saslimšanu nekā hemoroīdi.

Lai zinātu, ko ārstēt — ir jāzina ko ārstē — piesakiet diagnostikas apmeklējumu.
Vai vizītei pie proktologa ir kaut kā speciāli jāgatavojas?
Nē, pirmajai vizītei nav vajadzīga nekāda specifiska gatavošanās.

Daži iedomājas, ka visu dienu nedrīkst ēst un dzert vai arī jālieto kaut kādi medikamenti zarnu tīrīšanai — tas nav vajadzīgs. Ja cilvēks subjektīvi jūt, ka tā būs labāk, viņš var veikt vienu mikroklizmu ar aptiekā nopērkamiem bezrecepšu līdzekļiem, bet tas nav obligāti.

Ja turpmāk, gatavojoties kādai konkrētai procedūrai, būs vajadzīgi priekšdarbi, ārsts par tiem precīzi izstāstīs un nozīmēs vajadzīgos medikamentus. Neviens medikaments, ne recepšu, ne bezrecepšu, lieki nav jālieto.
Vai ģimenes ārsts var veikt līdzvērtīgu diagnostiku?
Ģimenes ārstam ir jāprot izmeklēt pacientu proktoloģiski un saļa ģimenes ārstu to dara un daļa nosūta pacientu arī pie proktologa, jo viņiem nav pieejam tāda aparatūra kā Lāzermedicīnas klīnikā.

Tas ko ģimenes ārsts nedrīkstētu darīt ir — nozīmēt zāles, neapskatot pacientu nemaz un balstīties tikai uz pacienta sacīto.

Tāpat arī cilvēki bieži paši iet uz aptieku un pērk hemoroīdu svecītes. Tas ir pieļaujams, lai atvieglotu simptomus, bet nākamais loģiskais solis noteikti ir doties pie proktologa.

Atbildīgi un labi informēti pacienti nāk pārbaudīties, tiklīdz rodas pirmās sūdzības, bet daudzi tomēr vilcinās un atnāk ar stipri ielaistām problēmām, kuras prasa papildus izmeklējumus un sarežģītāku ārstēšanu.

Pavisam traģiski, ja izmeklējuma gaitā izrādās, ka tas ir ielaists ļaundabīgs audzējs, jo netika konstatēts ātrāk.
Kādas stadijas ir vēnu mezgiem (hemoroīdiem) ?
Hemoroīdu stadiju nosaka pēc vēnu mezglu lieluma un tam ir 4 stadijas.

Pirmā stadija — var būt asiņošana no taisnās zarnas pēc vēdera izejas, bet paši hemoroīdi atrodas tās iekšpusē un uz āru neiznāk.

Otrā stadija — pēc tualetes apmeklējuma hemoroīdi mēdz iznākt uz āru, bet paši arī ieiet atpakaļ anālajā atverē.

Trešā stadija — hemoroīdi izslīd no zarniņas, bet atpakaļ vairs netiek, un tiem tikt atpakaļ jāpalīdz ar pirkstu.

Ceturtā stadija — hemoroīdi jau pilnībā ir izslīdējuši no zarnas un tā arī palikuši ārā, un iekšā vairs nav dabūjami.

Jo ātrāk tiek diagnosticēts, kāda stadija ir pacientam, jo ātrāk var pielietot nepieciešamo ārstēšanas metodi un saslimšana neprogresēs.
Kādās situācijās ir pieļaujama aptiekā bez receptes nopērkamo preparātu lietošana, lai atvieglotu hemoroīdu radīto diskomfortu?
Patiešām, jebkurā aptiekā jums piedāvās vairāku veidu hemoroīdu svecītes, kurās ir pretsāpju, pretiekaisuma līdzekļi utt. Te pieejai jābūt līdzīgai kā zobu sāpju gadījumā: var lietot pretsāpju medikamentu, lai nebūtu jāmokās, bet pēc tam gan tūlīt jāpierakstās pie zobārsta. Proktoloģijā šis otrais posms — pierakstīšanās pie ārsta bieži izpaliek. Cilvēki ļoti grēko, ilgstoši lietodami bezrecepšu medikamentus. Ir arī gadījumi, kad viņi izmanās dabūt preparātus, kurus nevajadzētu pārdot bez ārsta receptes. Jāsaprot, ka aptiekas farmaceits jūs neizmeklēs un viņu nevarēs vainot par to, ka izsniedzis jūsu prasītās bezrecepšu svecītes
Kāpēc man tomēr ir tik grūti saņemties doties pie proktologa?
Varbūt tam ir saistība ar iepriekšēju sliktu pieredzi un attieksmi medicīnas iestādēs, par ko dzirdēti dažādi neglaimojoši nostāsti, iespējams kauna izjūta vai bailes no paša izmeklējuma.

Tam var būt vairāki iemesli, bet gribam uzsvērt, ka Lāzermedicīnas klīnikā visiem spēkiem cenšamies šos priekšstatus kliedēt un piedāvājam pacientiem maksimāli delikātu attieksmi un diskrētu izmeklēšanu.

Izmeklēšana — nav sāpīga, tā tiek veikta, pacientam guļot uz sāniem, un neprasa īpašu sagatavošanos, katrā izmeklējumā izmantojam arī atsāpinošu gēlu vai atsāpinošu spreju, ja pacients brīdina par lielām sāpēm anālās atveres apvidū.

Mūsu klīnikā neatradīsiet ārsta kabinetu ar zīmi — proktologs un savu delikāto problēmu jums būs jāuztic tikai 1 ārstam, kas ir speciālis un strādā, lai palīdzētu risināt šīs delikātās problēmas.

Jums nav jākautrējās un jākaunās no ārsta proktologa — mūsu klīnikā strādā pieredzes bagāti speciālisti, kas savas prakses laikā ir redzējuši un diagnosticējuši daudz un dažādu problēmu.

Svarīgākais ir uzzināt - kas tad tur īsti nav kārtībā, lai varētu izmantot piemērotu ārstēšanas metodi!
Made on
Tilda